Hoppa till sidans innehåll

Resultatlista för Dressyr och Hopp KM

01 DEC 2019 10:42
Här kommer resultaten från vårat klubbmästerskap i dressyr.
Utdelning av pris kommer att ske i samband med vår terminsavslutning den 15 december.
  • Uppdaterad: 01 NOV 2019 10:42

Lektionsponny      
Elin Axelsson Stella Lätt C:1 63,33
Svea Åkerling Stella Lätt B:1 58,75
Amanda Helander Loulou Lätt C:1 58,51
Emma Wahlman Ruth Lätt C:1 58,33
Delly Alm Forsberg Loulou Lätt C:1 57,4
Beatrice Sköld Ariel Lätt B:1 55,89
Elin Lundberg Maya Lätt B:1 55,53
Simone Enbar Colan Lätt C:1 51,48
       
Lektionshäst      
Sara Hage  Awania Lätt C:1 67,96
Jenny Simonsson Firestar Lätt C:1 64,25
Susanna Andersson Curre Lätt B:1 62,5
Anna-Karin Lind Sulan Lätt C:1 62,22
Sanna Thors Sköld Miss Ann Lätt B:1 60,00
Louise Sköld Lipa Lätt B:1 57,32
Veronica Nordin Curre Lätt C:1 55,92
Marianne Axelsson Awania Lätt B:1 53,92
Helena Lindström Sulan Lätt B:1 51,29
Amanda Karlsson-Mård Billy Lätt C:1 47,77
       
Privatponny      
Oliver Hansson Clever Lätt B:1 67,85
Saga-Li Lind Pärlan Lätt B:1 66,26
Klara Eriksson Minou Lätt D:3 57,5
Klara Eriksson Domino Lätt D:3 55,83
 Privathäst      
Erika Koskitalo  Totte  Lätt B:1  66,96
Malin Lamell Fumo Msv C:1 66,428
Madeleine Ljung Erik Lätt C:1 63,33
Victoria Åberg Malte Lätt B:1 63,214

Fanny Lindqvist

Amanda Jabin Fågelskiöld

Ivan 

Xa

Lätt B:1

Msv B:5

59,28

55,212

Stort tack till alla som var med både ryttare , publik och funktionärer !

Klubbmästerskap hoppning.

Lektionsponny

 

 

 

 

Emma Källström Andersson

Jazz

utesluten

 

 

Stina Gotzinger

Lollo

0

4

42,88

Colin Eklund

Jazz

4

 

 

Tidra Bergström

Colan

0

0

27,9

Hermella Nilsson

Jack

Utesluten

 

 

Camilla Sjödin

Jazz

0

4

50,0

Astrid Jäder

Ruth

Utesluten

 

 

Siri Rähäi

Lollo

Utesluten

 

 

Elin Lundberg

Maya

4

 

 

Emma Wahlman

Ruth

0

0

21,97

Svea Åkerling

Stella

0

0

19,9

Fanny Lundgren

Jack

0

0

25,97

Elin Axelsson

Stella

0

4

20,65

Lektionshäst

 

 

 

 

Sofie Gotzinger

Curre

0

0

24,28

Sofia Selin

Lipa

4

 

 

Jaana Richards

Sulan

Utesluten

 

 

Jenny Simonsson

Curre

0

0

30,97

Tessa Wallström

Lipa

0

12

52,58

Marie Wahlman

Sulan

Utesluten

 

 

Sara Hage

Awania

4

 

 

Theresia Nord

Curre

8

 

 

Veronika Nordin

Miss Ann

Utesluten

 

 

Louise Sköld

Sulan

Utesluten

 

 

Privatponny

 

 

 

 

Alice Thures

Chimmi

8

 

 

Amanda Helander

Spirren

0

0

21,69

Natalia Ogonowska

Siri

8

 

 

Olivia Backström

Winny

4

 

 

Delly Alm Forsberg

Spirren

0

Utesluten

 

Oliver Hansson

Kaj

0

0

22,90

Tilda Eriksson/Jäder

Kingen

0

0

21,87

Klara Gunnarsson

Mac Guiness

0

0

31,07

Agnes Thures

Lady

0

0

22,31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Privathäst

 

 

 

 

Jennifer Härtull

Eragon

4

 

 

Elin Dahlin

Ferro

12

 

 

Skribent: Anneli Åberg
Epost: Adressen Gömd

SAMARBETSPARTNERS

Logotyp Sandvikens kommun

 

 Logotyp Sandvikenhus

SISU samverkan

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Postadress:
Storvik Ovansjö RK - Ridsport
Ovansjövägen 212
81293 Kungsgården

Kontakt:
Tel: 029037661
Fax: 029037662
E-post: This is a mailto link

Se all info